• en
  • gb
  • ru
  • zh-hans

O systemie

SZUSTER system to marka produktów tworzonych z myślą przede wszystkim o Użytkownikach sieci wodno-kanalizacyjnej. Szereg zalet tj. jak bezpieczeństwo oraz wygoda użytkowania, zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych, rozwiązanie typowych problemów Użytkowników stawia produkty marki SZUSTER system w roli liderów rynku wodno – kanalizacyjnego.

Z POTRZEBY INNOWACJI

Od początku nasz Dział Badań i Rozwoju stale pracuje nad nowymi rozwiązaniami. To hasło odzwierciedla filozofię marki – stawiamy na innowacyjność oraz zaspokajanie potrzeb, a tym samym budujemy długofalowe relacje z naszymi Klientami i Partnerami Biznesowymi.

SZUSTER system jest częścią Przedsiębiorstwa Inżynierii Środowiska EkoWodrol Sp. z o.o. z siedzibą w Koszalinie. EkoWodrol Sp. z o.o. istnieje od 1992 roku, jednak tradycje firmy na Pomorzu Środkowym sięgają 1959 roku.

Od wielu lat EkoWodrol Sp. z o.o. z powodzeniem świadczy usługi na terenie całej Polski, stale umacniając swoją pozycję. Aktualnie Przedsiębiorstwo jest specjalistycznym, liczącym się w regionie wykonawcą technologii uzdatniania wody i oczyszczania ścieków, instalacji wewnętrznych i sieci technologicznych oraz obiektów wodociągowych i kanalizacyjnych.

EkoWodrol headquarters

W styczniu 2007 roku w strukturach firmy powstał Dział Badań i Rozwoju. W ramach jego działalności wybudowano nowoczesne, unikalne w skali europejskiej laboratorium do badań armatury i zaworów zwrotnych zgodnie z normą PN EN 12050 oraz innymi normami zharmonizowanymi. W tamtym okresie było to jedyne takie laboratorium w Polsce i jedno z nielicznych w Europie.

Dział Badań i Rozwoju z czasem przekształcił się w Centrum Innowacyjnych Technologii CIT. Dzięki temu działaniu opatentowane i wdrożone do produkcji zostały unikalne na skalę światową kolanowe zawory zwrotne SZUSTER system, które jako jedyne zawory kulowe na świecie spełniają wyśrubowane normy europejskie oraz innowacyjne tłocznie pneumatyczne, które poza pompowaniem ścieków dodatkowo usuwają problem uciążliwych zapachów.

Wysoki stopień innowacyjności produktów potwierdzany jest poprzez licznie zdobywane nagrody i wyróżnienia:

  • Laureat XIII edycji konkursu „Polski Produkt Przyszłości” organizowanego przez Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości
  • Laureat konkursu „GreenEvo” organizowanego przez Ministerstwo Środowiska
  • Pierwsze miejsce wśród średniej wielkości przedsiębiorstw w „Rankingu 500 najbardziej innowacyjnych firm w Polsce” prowadzony przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN oraz Sieć Naukową MSN
  • Wyróżnienie „Medal Europejski” – przedsięwzięcie, organizowane przez Business Centre Club, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego z siedzibą w Brukseli

szuster_systemszuster_system szuster_systemszuster_system